FBFORUM
FENERBAH
FBFORUM
FENERBAH
FBFORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FBFORUM

AnasayfaFENERBAHÇE GFBLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
REKLAM ALANI
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
»  PAOK maçlarının hakemleri belli oldu
Aykut Kocaman “ Dia, yarın sahada olacak ” Icon_minitimeCuma Ağus. 13, 2010 6:21 pm tarafından Admin

» Antrenman maçı yaptılar
Aykut Kocaman “ Dia, yarın sahada olacak ” Icon_minitimeCuma Ağus. 13, 2010 6:13 pm tarafından Admin

» PAOK maçı biletleri hakkında
Aykut Kocaman “ Dia, yarın sahada olacak ” Icon_minitimeCuma Ağus. 13, 2010 6:11 pm tarafından Admin

» Antalyaspor hazırlıkları sürüyor !
Aykut Kocaman “ Dia, yarın sahada olacak ” Icon_minitimePaz Ağus. 08, 2010 7:11 pm tarafından Admin

» Potanın Perileri FB TV’de
Aykut Kocaman “ Dia, yarın sahada olacak ” Icon_minitimePaz Ağus. 08, 2010 7:08 pm tarafından Admin

» William Gallas olayı ?
Aykut Kocaman “ Dia, yarın sahada olacak ” Icon_minitimePaz Ağus. 08, 2010 7:06 pm tarafından Admin

» Evli evine köylü köyüne ...
Aykut Kocaman “ Dia, yarın sahada olacak ” Icon_minitimePaz Ağus. 08, 2010 7:00 pm tarafından Admin

» Lugano "Oynamayacağımı bilmeme rağmen, milli takıma katılmıştım"
Aykut Kocaman “ Dia, yarın sahada olacak ” Icon_minitimePaz Ağus. 08, 2010 6:58 pm tarafından Admin

» Serkan F.Bahçe ile anlaştı mı ?
Aykut Kocaman “ Dia, yarın sahada olacak ” Icon_minitimePaz Ağus. 08, 2010 6:56 pm tarafından Admin

Anket
Şanpiyonlar liginden elmemizinde suç kimin ?
 Aykut Kocaman
 Hakemin
 Kazım Kazım
 Futbolcular
 Yönetim
 Taraftar
 Basın
 Benim
Sonuçları Gör
Kimler hatta?
Toplam 5 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 5 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 41 kişi Perş. Kas. 26, 2009 8:37 pm tarihinde online oldu.
Anahtar-kelime

Aykut Kocaman “ Dia, yarın sahada olacak ”

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Ruh hali : Aykut Kocaman “ Dia, yarın sahada olacak ” Keyifl10
Takım : Aykut Kocaman “ Dia, yarın sahada olacak ” D1e2ee3fede4072d5e25570324a07802
Forum Deneyimi : 1449
Taraftar Gücü : 0

Aykut Kocaman “ Dia, yarın sahada olacak ” Empty
MesajKonu: Aykut Kocaman “ Dia, yarın sahada olacak ”   Aykut Kocaman “ Dia, yarın sahada olacak ” Icon_minitimeSalı Ağus. 03, 2010 5:18 pm

Aykut Kocaman “ Dia, yarın sahada olacak ” 2010-08-03_aykut446

Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, büyük bir aksilik olmadığı takdirde, yeni transferimiz Issiar Dia’nın yarınki Young Boys maçında sahada olacağını söyledi. Gökhan Gönül’ün oynayıp oynamama kararını kendisinin vereceğini belirten Aykut Kocaman, sakat oyuncularımızın durumundan, Güiza konusuna ve transfer beklentilerine kadar birçok konuya değindi.

Aykut Kocaman, Young Boys maçı öncesi Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı Basın Odası’nda bir basın toplantısı düzenledi. İlk maçtaki kötü görüntüyü iyiye çevirmek istediklerini belirten Kocaman, "Emre’nin de dediği gibi, performans olarak ilk maçta yeterli değildik ama sonuç sevindiriciydi. Esas olan, yarınki maçta bunun gerçekten avantaj olduğunu göstermek. Bizim için en önemli şey turu geçmek. İlk maçta kötü görüntülerimiz vardı. Hepimiz bunun farkındayız. Yarınki maçta bunu nispeten iyiye çevirmek istiyoruz" dedi.

İlk maçta takım savunması kötüydü

Lugano’nun sakatlığı ve ilk maçta defans hattının iyi bir görüntü vermediğinin hatırlatılması üzerine Aykut Kocaman, "Lugano’nun sakatlığının ötesinde, esas probleme geç gelmesi. Sağlam da olsaydı, geç geldiği için randımanlı oynaması mümkün görünmüyordu. Sakatlığı, tuzu biberi oldu. Oyunculardan ziyade takım savunması iyi değildi. Bunu tamir etmeliyiz, yarın ve ilerleyen maçlarda. Bu durum kapasitesi ve forma tecrübesi yüksek oyuncuların aramıza katılmasıyla düzelecektir. Sakatlığından ötürü Lugano’nun futbol hayatının tehlikeye girdiğini söylemek hayalcilikten de öte çok iddialı bir söz olur. Lugano hakkındaki tahminimiz ve beklentimiz, ilk lig maçı veya turu geçersek bundan sonraki Şampiyonlar Ligi maçına yetişeceği yönünde. Sakatlık durumunun sizin söylediğiniz kadar olduğunu tahmin etmiyoruz" diye konuştu.

Sakatların takıma katılması transfer kadar önemli

Transfer ve beklentiler konusunda ise Aykut Kocaman, "Camiada böyle bir sıkıntı çok net gözüküyor. Bu konuda basının da beklentisi var. Basının da beklentisiyle büyük bir sıkıntı varmış gibi görülüyor. Benim de beklentim var ama yazıldığı çizildiği gibi değil. Benim beklentim tanıdığım ve performansını şekillendirebildiğim oyuncuların takıma katılması yönünde. Forvet arayışı ve transferi bu işin kaymağı olacak ama; Özer, Mehmet Topuz, Gökhan Gönül, Lugano ve Uğur Boral gibi oyuncuların takıma katılması da en az yabancı forvet arayışı kadar önemli" dedi.

Kalırsa, Güiza’dan faydalanmaya bakacağız

Güiza ile ilgili problemin ertelendiğini ve konunun Young Boys maçı sonrası ele alınacağını belirten Aykut Kocaman, "Güiza düzeldi. Onun hakkındaki tasarruf bilinen tasarruf. Ayrılma veya kalma yolunda bir şey çıkmazsa, Güiza’dan faydalanmaya bakacağız. Bu konuyu 2-3 gün sonra düşünmeye başlayacağız. Güiza problemini Perşembe veya Cuma gününden itibaren düşüneceğiz" diye konuştu.

Şampiyonlar Ligi’ni istiyoruz

Young Boys maçının gönderilecek oyuncuların belirlenmesinden çok Fenerbahçe’nin hedefleri açısından önemli olduğunun altını çizen Aykut Kocaman, "Young Boys maçının en büyük kriteri; bu takımımız Şampiyonlar Ligi’nde yer almak istiyor. Bu maç, bizim Şampiyonlar Ligi’ne yükselmemiz için bir araç olacak. Fenerbahçe’nin Young Boys’u nasıl eleyeceğini düşünüyoruz ve tüm konsantrasyonumuz bu yönde" dedi.

Aksilik olmazsa Dia sahada

Young Boys maçı kadrosuyla ilgili ipuçları da veren Aykut Kocaman, "Kadroyla ilgili çok açık bir bilgi vermeyim ama Gökhan gönül 1 haftadır idmana çıkıyor, uzun bir dönemden sonra ürkekliğinin olması normal. Burada karar, Gönül’ün kendini ne kadar hazır hissettiğiyle ilgili. Gönül önemli bir oyuncu.Dia ise bir aksilik olmazsa yarın sahada olacak. Maça 24 saatten fazla bir süre var ama bugün için Dia’nın kadroda olduğunu söyleyebilirim" diye konuştu.
Son olarak transfer konusuna tekrar dönen Fransa’dan oyuncu transfer etmenin tek tercihleri olmadığın belirten Aykut Kocaman, "Transfer 1 Eylül’e kadar olacaktır. Buna son transfer demek yanlış olur. Hem Fenerbahçe hem de diğer takımlar için bunu söylemek yanlış olur. İhtiyaç olursa başka oyuncu da düşünürüz" dedi.
http://fenerli.yetkinforum.com

Aykut Kocaman “ Dia, yarın sahada olacak ”
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Aykut Kocaman “Avrupa’da da var olacağız”
» “Gruplara kalacağız” Aykut Kocaman
» Aykut Kocaman “İstanbul’a avantajlı dönüyoruz”
» Aykut Kocaman “Birikmiş sorunlarımızla yüzleşeceğiz”
» Alex “Kayserispor maçı çok zor olacak”